Trump vendos të hapë platformë të medias sociale, ja si do quhet dhe kur do jetë gati për përdorim

Trump vendos të hapë platformë të medias sociale, ja si do quhet dhe kur do jetë gati për përdorim

08:36, 21/10/2021
A+ Aa A-

I heshtur nga shumë platforma kryesore, ish -Presidenti Donald Trump po lançon aplikacionin e tij të mediave sociale.

Trump Media Group and Technology Group dhe Digital World Acquisition Group, i cili tashmë është i listuar në Nasdaq, kanë hyrë në një bashkim për të formuar një kompani të re, të kryesuar nga ish -presidenti, sipas një njoftimi për shtyp.

“Jam i emocionuar që së shpejti do të filloj të ndaj mendimet e mia për “TRUTH Social” dhe për të luftuar kundër teknologjisë së madhe”, tha Trump në një deklaratë.

“Jetojmë në një realitet ku talebanët janë gjerësisht të pranishëm në Twitter dhe presidentit amerikan i mbyllet goja”, shtoi ai..

Truth social do të jetë një produkt i një sipërmarrjeje të re të quajtur Trump Media & Technology Group, e cila u krijua nëpërmjet një bashkimi me Digital World Acquisition Corp.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Daj Jaku21/10/2021 08:55

Goo Trump !!!

Shto koment

Denonco