Tërmet i fuqishëm në ishujt e Zelandës së Re

Tërmet i fuqishëm në ishujt e Zelandës së Re

13:56, 19/10/2021
A+ Aa A-

Një tërmet me magnitudë 5.6 ballë i shkallës Rihter goditi Ishujt Tongan në verilindje të Zelandës së Re, sipas Anketës Sizmologjike të SHBA (USGS).

Thellësia vlerësohet të ketë qenë 10 km.

Tërmeti ishte me epiqendër 697 kilometra nga Suva, kryeqyteti dhe qyteti më i madh i Fixhit.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco