Si në filma aksion/ Konflikt i armatosur mes dy grupeve, çfarë po ndodh në Turqi?

Si në filma aksion/ Konflikt i armatosur mes dy grupeve, çfarë po ndodh në Turqi?

14:44, 16/10/2021
A+ Aa A-

Një përplasje e ashpër me armë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në qytetin jug-lindor të Adanasë në Turqi duke shkaktuar shqetësim në të gjithë vendin.

Mediat lokale raportojnë për një përplasje të armatosur mes dy fiseve që udhëheqin qytetin, ndërsa pamjet i ngjajnë atyre të luftës në Siri ku civilë me automatikë në duar qëllojnë ndaj njeri-tjetrit.

“Hurriyet” raporton se përplasja e armatosur ndodhi mes fisit “Cono” dhe një grupi tjetër në lidhje me kontrollin e aktiviteteve të paligjshme në qytet.

Nuk ka ende raportime për viktima apo të plagosur, ndërsa është dashur ndërhyrja e forcave speciale të policisë dhe ushtrisë për të stabilizuar situatën.

Pas ndërhyrjes, policia ka arrestuar 30 persona.

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco