Alarm në Gjermani/ Adoleshenti që mbante një 'armë' në dorë mobilizon Policinë

Alarm në Gjermani/ Adoleshenti që mbante një 'armë' në dorë mobilizon Policinë

13:02, 16/10/2021
A+ Aa A-

Një adoleshent shkaktoi një mobilizim në shkallë të gjerë të policisë në qytetin gjerman Lindau, kur një pronar restoranti konsideroi se arma e lodrës që ai kishte me vete ishte një armë e vërtetë.

 15-vjeçari i veshur me një kostum kamuflazhi dhe duke mbajtur diçka që dukej si armë e gjatë, ecte lart e poshtë në një rrugë të qytetit.

"Sigurisht që duhej të nxitonim menjëherë," tha një oficer i policisë lokale për gazetën Lindauer Zeitung. 

Sipas raporteve të mediave, disa makina patrullimi, si dhe policia federale, shkuan në vend për të ndaluar adoleshentin.

Djali, emri i të cilit nuk u bë publik, ju gjet një armë të rreme, e cila ishte bërë kuba ndërtues Lego.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco