Lajmi i fundit

Vrasja e ish-deputetit Pashko Ujka, jepet masa e sigurisë për dy të arrestuarit

Gazetarja e pyet për konfliktin me Evropën lidhur me furnizimin me gaz, Putin i kthen përgjigje seksiste

Gazetarja e pyet për konfliktin me Evropën lidhur me furnizimin me gaz, Putin i kthen përgjigje seksiste

09:10, 15/10/2021
A+ Aa A-

Reagimet e Presidentit rus Vladimir Putin gjatë intervistës me gazetarën amerikane Hadley Gamble, e cili moderoi seancën, në sesionin plenar të Forumit të Javës së Energjisë Ruse ishin në qendër të mediave.

Putin siç dhe duket është acaruar nga gazetarja e CNCB, ndërsa ajo e shtynte atë të merrte një përgjigje nëse Rusia kishte një konflikt me Evropën lidhur me furnizimin me gaz.

Ai u shpreh se këto pretendime ishin të pakuptimta dhe se Rusia ishte një partnere e besueshme e energjisë.

‘Grua e bukur, tepër delikate, po i them një gjë. Ajo më thotë menjëherë të kundërtën sikur nuk dëgjoi asgjë nga ata që po i them. E tëra që duan të bëjnë është të bëjnë akuza  kundër Rusisë’ u shpreh Putin.

Gamble ju përgjigj se ajo e kishte dëgjuar përgjigjen e tij duke shtuar që Rusisë i është dashur shumë kohë për të rritur furnizimet.

Putin i shqetësuar u shpreh: ''Dëgjoni ju sapo thatë se ju nuk po e furnizoni me gaz Evropën përmes tubacioneve. Ju jeni duke mashtruar''.

''Ne po rrisim furnizimet për Evropën. Gazprom me 10 për qind. Rusia ka rritur furnizimet me 15 për qind. Ne po rrisim, jo ​​duke pakësuar furnizimet. ”

"A thashë vërtet diçka kaq të vështirë për t'u kuptuar?" shtoi ai.

Në një postim në Instagram pas intervistës, zonja Gamble shkroi: "Zoti President, nga çfarë keni kaq shumë frikë?"

Ajo gjithashtu u tall me përgjigjen seksiste të mediave ruse në intervistë, pasi gazeta kryesore ditore Kommersant publikoi një fotografi të saj në faqen e saj të parë.

Image

Në këtë intervistë me zonjën Gamble, zoti Putin, 69 vjeç, la të kuptohej se ai mund të qëndronte në pushtet edhe për dy mandate të tjera gjashtëvjeçare deri në vitin 2036, deri në moshën 84 vjeçare.

Kur u pyet nëse ai do të kërkonte kushte të tjera, zoti Putin tha: “Po Kushtetuta më lejon ta bëj atë, për të kandiduar për mandatin e ardhshëm. Por ende nuk është marrë asnjë vendim për të. ”

Hadley është gjithashtu një avokate pasionante për gratë në vendin e punës dhe përparimin e tyre në të gjithë botën arabe, thuhet në profilin e saj.

Ajo u diplomua nga Universiteti i Floridas në Miami dhe është me origjinë nga Knoxville, Tennessee.

 

 

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco