Lajmi i fundit

Pistat e hetimit: Nga hakmarrja deri te konfliktet e të ‘fortëve’, gjenden dy armë zjarri në makinën e autorëve

Vrau 4 persona, plagosi 7 të tjerë, ky është autori i sulmit me shigjeta në Norvegji

Vrau 4 persona, plagosi 7 të tjerë, ky është autori i sulmit me shigjeta në Norvegji

22:46, 13/10/2021
A+ Aa A-

Reiner Winklarson, personi që shihni në foto, është autori i sulmit të tmerrshëm mbrëmjen e sotme në qytetin Kongsberg, në Norvegji.

Me hark dhe shigjetë ai sulmoi kalimtarët në qendër të qytetit, pranë një supermarketi. 

Numri i viktimave llogaritet katër deri tani, sipas autoriteteve, ndërsa 7 të tjerë kanë mbetur të plagosur. 

ëinklarson i sulmoi qytetarët menjëherë sapo doli nga shtëpia. Ai u vu në pranga nga policia pak minuta pas ngjarjes. 

Autoritetet kanë urdhëruar qytetarët të qëndrojnë nëpër shtëpi, ndërsa nuk e përjashtojnë mundësinë që kjo ngjarje shokuese të jetë sulm terrorist.

Pamje të rënda të njerëzve të shtrirë në rrugë u publikuan në rrjetet sociale si dhe shigjetat e përdoruara nga autori.  

Ndërkohë, në Tëitter janë publikuar foto të Reiner Winklarson i cili duket i apasionuar pas përdorimit të harkut dhe gjuatjes me shigjeta, në kopshtin e shtëpisë së tij.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco