U shpall e humbur, gjendet në pyll 8-vjeçarja gjermane - Si mbijetoi pa ushqim dhe në mes të të ftohtit

U shpall e humbur, gjendet në pyll 8-vjeçarja gjermane - Si mbijetoi pa ushqim dhe në mes të të ftohtit

22:28, 13/10/2021
A+ Aa A-

Një vajzë e shpallur si e humbur nga familjarët është gjetur mrekullisht gjallë në pyll.

Ajo ka qëndruar atje dy ditë pa ujë, ushqim dhe në temperatura shumë të ulëta.

8-vjeçarja Julia Sleegers nga Berlini, u gjet në pyllin Cerhov, në kufirin me Çekinë.

Raportohet se Julia ka humbur teksa ishte duke luajtur me vëllanë.

Për ta gjetur të voglën, janë angazhuar 40 qen nuhatës, helikopterë e dronë.

Zëdhënësi i policisë Florian Beck tha për rrjetin Bild: “Ajo është gjallë, vuan nga hipotermia por nuk është në rrezik dhe u dërgua në spital. Kur ne e pamë nuk po i besonim syve”.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco