Shikoni se si tre persona grabisin makinën me një telekomandë

Shikoni se si tre persona grabisin makinën me një telekomandë

21:10, 10/10/2021
A+ Aa A-

Tre grabitĂ«s makinash janĂ« arrestuar nĂ« Britani pĂ«r vjedhjen e pesĂ« ‘Mitsubishi Outlanders’, duke pĂ«rdorur njĂ« pajisje inteligjente, qĂ« duket si telekomanda e lojĂ«rave ‘Nintendo Game Boy’.

Policia publikoi ​​njĂ« video ku duken tre burrat qĂ« kanĂ« “zhbllokuar” makinĂ«n Outlander dhe si me magji e kanĂ« zhdukur atĂ« nga vendi.

Telekomanda i lejon hajdutĂ«t tĂ« “zhbllokojnĂ«â€ pra tĂ« hapin makinat dhe mĂ« pas tĂ« ndezin motorin e tyre. MĂ«sohet se pajisja ka njĂ« kosto qĂ« tejkalon 22 000 euro.

Hajdutët u dënuan me disa muaj burg, ndërsa policia britanike po heton origjinën e pajisjes.

Sidoqoftë, me makinat që bëhen gjithnjë e më komplekse në sistemet elektronike, bëhet më e lehtë për hajdutët të kapin makina.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco