Tronditëse/ Avioni merr flakë gjatë uljes në një aeroport në Angli

Tronditëse/ Avioni merr flakë gjatë uljes në një aeroport në Angli

11:07, 01/10/2021
A+ Aa A-

Ulja e një avioni në aeroportin East Midlands në Angli, paditen e djeshme ishte tronditëse siç shihet dhe në foton e cila tregon avionin të përfshirë në flakë.

Sipas Daily Mail që i referohet gabimeve të uljes askush nuk është plagosur kur avioni i ngarkesave 747 që ishte nisur nga Leipzig, Gjermani u ul në aeroportin anglez me një zhurmë shurdhuese.

Nuk dihet se çfarë e shkaktoi shpërthimin në motor, por mediat britanike transmetuan pretendimin e një dëshmitari okular i icli u shpreh se " diçka hyri në motor në kohën e uljes'.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco