Pas Kretës, lëkundje tërmeti edhe në Itali/ Regjistrohen dy të tilla

Pas Kretës, lëkundje tërmeti edhe në Itali/ Regjistrohen dy të tilla

19:18, 28/09/2021
A+ Aa A-

Dy tërmete me magnitudë 3.6 dhe 3.7 u regjistruan në sekuencë të shpejtë pak pas orës 02:45 të mëngjesit në Veneto, në provincën e Trevisos në Itali.
Sipas Institutit Kombëtar të Gjeofizikës dhe Vullkanologjisë (Ingv), dy tërmetet kishin një thellësi prej rreth 10 km dhe epiqendra e tyre u regjistrua në Miane.
Lëkundjet u ndjenë nga popullata, por për momentin nuk raportohet për dëme në njerëz apo prona.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco