Donald Trump 'plotësisht i përkushtuar' për ta zëvendësuar Joe Biden si President, në 2024-ën

Donald Trump 'plotësisht i përkushtuar' për ta zëvendësuar Joe Biden si President, në 2024-ën

11:31, 26/09/2021
A+ Aa A-

Një Donald "i përkushtuar 100%" do të bëjë një rikthim politik me një kandidim për Presidencën Amerikane në 2024, sipas një prej aleatëve të tij më të ngushtë, shkruan Sunday Express.

Jason Miller, i cili ishte zëdhënësi kryesor i Trump në fushatën fitimtare të vitit 2016 dhe këshilltar i lartë kur ai u mund, i tha Sunday Express se ai beson se ish -Presidenti do ta mundte Joe Biden lehtë dhe do të kthehej në Shtëpinë e Bardhë.

Z. Miller në foton më poshtë, e dha intervistën e tij ekskluzive për Sunday Express gjatë një vizite në Londër, ku ai po promovon një platformë të re të mediave sociale GETTR, e cila do të marrë Tëitter dhe gjigantë të tjerë të mediave sociale.

Ai tha: "Unë mendoj se Presidenti Trump kandidon përsëri në 2024. Sondazhet tani tregojnë se ai në të vërtetë po e mund Joe Biden dhe është shumë përpara".

Image

Miller vuri në dukje se një vendim zyrtar nuk është marrë nga ish -Presidenti amerikan, por theksoi se në mitingjet e tij të fundit në vende si Alabama, morën pjesë 50,000 njerëz.

Shumë aleatë të Presidentit menduan se ai do të hiqte dorë dhe ndoshta do të ishte një krijues për kandidatin e ardhshëm republikan. Dhe Miller vuri në dukje se pas humbjes dhe sfidave të dështuara ligjore, ish -Presidenti kishte "vetëm 20 përqind" të ngjarë të kandidonte përsëri.

Trump bëri një pushim gjashtë mujor, por kur u shfaq përsëri "ishte koha kur gjërat po shkonin keq" për Biden.

Tani ai është i sigurt se do të ketë një fushatë Trump 2024 dhe ai do të fitojë.

Miller tha se jopopullariteti i Joe Biden "me disa nga vlerësimet më të këqija për një President në histori" dhe fakti që shumë nga parashikimet e zotit Trump për atë që do të ndodhte janë realizuar pas vendimit për të kandiduar përsëri.

Ai tha: "Kjo është arsyeja pse unë mendoj se Presidenti Trump kandidon në vitin 2024, ashtu siç ka folur vonë, përqëndrimi i fortë që ai ka."

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco