VIDEO/ Makthi i 11 shtatorit, avioni ushtarak mes gradaçelave tmerron australianët

VIDEO/ Makthi i 11 shtatorit, avioni ushtarak mes gradaçelave tmerron australianët

10:37, 26/09/2021
A+ Aa A-

Pamjet teksa avioni mbretëror australian Air Force C-17 kaloi përmes gradaçelave në Brisbane ka tmerruar vendasit.

Avioni gjigant Boeing C-17A u filmua gjatë një nisje nga aeroporti i Brisbanes por po fluturonte në lartësi të ulët.

Avioni u nis për eventin e përvitshëm Sunsuper Riverfire, që mbahet në kryeqytetin e Queenland të shtunën mbrëma.

Edhe pse banorët e Brisbane ishin lajmërar për këto fluturime kishte nga ata që nuk e kishin parë lajmin dhe u tmerruan nga pamjet, duke kujtuar sulmet e 11 shtatorit në SHBA.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco