Angela Merkel: Karriera nëpërmjet fotografive 23 shtator 2021: Qëndrimi i zonjës Merkel ka pasur nivelet më të larta dhe më të ulëta, por ajo do të mbahet mend për qasjen e saj pragmatike dhe aftësinë për të krijuar konsensus

Angela Merkel: Karriera nëpërmjet fotografive

08:18, 25/09/2021
A+ Aa A-

Angela Merkel do të japë dorëheqjen si kancelare gjermane pas 16 vitesh në pushtet, duke i dhënë fund një karriere politike e cila ka zgjatur më shumë se tre dekada.

Eshtë një karrierë e dokumentuar në fotografi në çdo hap: që nga vizita te peshkatarët gjatë fushatave të saj më të hershme, te bisedimet në Shtëpinë e Bardhë dhe gjithçka në mes.

Këtu, ne kemi mbledhur vetëm disa nga mijëra fotografi që shfaqin kapin gruan që ka qenë në krye të Gjermanisë për kaq shumë vjet.

Image

 

Image

Image

Image

Image

Image

 

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco