Vritet një adoleshent dhe plagoset një tjetër në SHBA/ Po prisnin autobusin e shkollës në momentin fatal

Vritet një adoleshent dhe plagoset një tjetër në SHBA/ Po prisnin autobusin e shkollës në momentin fatal

22:01, 22/09/2021
A+ Aa A-

Dy adoleshentë janë viktimat e një sulmi me armë zjarri në SHBA, ndërkohë që po prisnin autobusin e shkollës.

Si pasojë e sulmit, bëhet me dije se një prej tyre ka humbur jetën. Ngjarja ka ndodhur në lagjen Louisville në Kentucky.

Fëmijët ishin duke pritur në një ndalesë në lagjen Russell rreth orës 6:30 të mëngjesit me kohën lokale kur një makinë që kalonte hapi zjarr mbi ta.

Një djalë u vra ndërsa një tjetër është plagosur fatmirësisht jashtë rrezikut për jetën.

Ndërkohë policia po punon për kapjen e autorëve.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco