Lind Princesha Beatrice, Mbretëresha Elizabeth numëron tashmë stërnipin e saj të 12-të

Lind Princesha Beatrice, Mbretëresha Elizabeth numëron tashmë stërnipin e saj të 12-të

18:27, 20/09/2021
A+ Aa A-

Princesha Beatrice dhe burri i saj Edoardo Mapelli Moci kanë një vajzë.

Mbesa e Mbretëreshës kështu lindi fëmijën e saj të parë dhe Buckingham Palace njoftoi se princesha dhe vajza e saj janë mirë, si dhe se gjyshërit dhe stërgjyshërit e foshnjës janë "të kënaqur", raporton BBC.

Vajza do të jetë e 11-ta në radhë për të trashëguar fronin, dhe ajo është mbesa e 12-të e Mbretëreshës Elizabeth.

 

 

Princesha Beatrice ndau lajmin e mirë në Twitter dhe falënderoi stafin e spitalit për gjithçka që bënë për të.

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco