Biden ia harron emrin kryeministrit australian, e quan ‘ai shoku’

Biden ia harron emrin kryeministrit australian, e quan ‘ai shoku’

09:00, 17/09/2021
A+ Aa A-

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden, duket se ia ka harruar emrin e kryeministrit të Australisë.

Biden i është drejtuar atij, duke i thënë “ai shoku aty”.

Kjo ka ndodhur gjatë një video konference të mbajtur të mërkurën, për të shpallur paktin e sigurisë krijuar mes SHBA-së, Britanisë së Madhe dhe Australisë.

Biden pasi dëgjon fjalimin e kryeministrit britanik, kthehet nga ekrani tjetër ku pritej të fliste kryeministri australian, Scott Morrison, dhe meqë nuk e mbante në mend emrin e tij, i drejtohet atij me “ai shoku aty”.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco