Dron me kamer në dritaren e dhomës së gjumit/ Gruaja ‘ngrin’ në vend: Ishte ora 2 e natës...

Dron me kamer në dritaren e dhomës së gjumit/ Gruaja ‘ngrin’ në vend: Ishte ora 2 e natës...

13:57, 26/07/2021
A+ Aa A-

Dronët janë kthyer në problem të madh, për qëllimin që përdoren.

Kështu, në Angli, është raportuar një ngjarje e pazakontë. Një nënë e re , e cila nuk ka preferuar të identifikohet, ka raportuar në polici se kur ka shkuar në dhomën e foshnjës së saj 11-muajshe rreth orës të mëngjesit ka parë në dritare një dron. Droni ishte i pajisur me kamera dhe po vëzhgonte nga dritarja në dhomën e fëmijës.

E tmerruar ajo ka marrë në krahë në krahë menjëherë fëmijën e saj. Sipas “Daily Mail”, mendohet se droni mund të jetë përdorur nga bandat e hajdutëve, të cilët kontrollojnë terrenin paraprakisht pastaj veprojnë.

“Shikova jashtë dhe droni po fluturonte. Mendova nëse i ndez dritat ata do të zbulojnë se i kam parë, kështu që zbrita poshtë dhe pashë në kopshtin tim. Pastaj u ktheva dhe ndeza dritat e oborrit jashtë, në këtë moment, droni u largua”, u shpreh gruaja.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco