Mbi 500 mijë viktima nga Covid-19, brazilianët në protestë: Të largohet presidenti

Mbi 500 mijë viktima nga Covid-19, brazilianët në protestë: Të largohet presidenti

09:53, 26/07/2021
A+ Aa A-

Situata nga koronavirusi është përkeqësuar në Brazil.

Mediat raportojnë se numri i viktimave nga Covid-19 ka kaluar mbi 500 mijë.

 

Kjo është edhe arsyeja pse brazilianët janë ngritur në protesta dhe kërkojnë dorëheqjen e presidentit Jair Bolsonaro, të cilin e akuzojnë për keq menaxhim të situatës.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco