Itali/ Mbi 5 mijë raste të reja dhe 17 viktima nga Covid

Itali/ Mbi 5 mijë raste të reja dhe 17 viktima nga Covid

19:39, 23/07/2021
A+ Aa A-

Italia ka regjistruar 5, 143 raste me koronavirus nga 237, 635 teste të realizuara gjatë 24 orëve të fundit.

Gjithashtu autoritetet bëjnë me dije se 17 pacientë kanë humbur jetën.

Ndërsa 1, 239 persona janë shëruar nga Covid-19.

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se numri i pacientëve në kujdesin intensiv është ulur, por pacientë me simptoma të lehta të Covid janë në rritje.

Sakaq që nga fillimi i pandemisë në Itali janë regjistruar 4, 307, 535 raste dhe 127, 937 viktima.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco