U vari trupat gjysmë të zhveshur në një urë, karteli i El Chapo-s masakron anëtarët e bandave rivale

U vari trupat gjysmë të zhveshur në një urë, karteli i El Chapo-s masakron anëtarët e bandave rivale

15:15, 22/06/2021
A+ Aa A-

Karteli i El Chapo-s torturoi anëtarët rivalë të bandës para se të varnin trupat e tyre të gjymtuar nga një urë, raportojnë mediet e huaja.

Viktimat raportohet se u gjetën në qytetin Fresnillo në shtetin veri-qendror meksikan të Zacatecas më 19 qershor.

Bëhet e ditur se karteli i kishte lënë ata gjysmë të zhveshur si dhe iu kishte vendosur çanta mbi kokë, transmeton Telegrafi.

Ditë më parë, anëtarët e Kartelit Sinaloa morën në pyetje tre ushtarë nga Karteli i Gjeneratës së Re Jalisco.

Besohet se ata u torturuan dhe më pas u lidhën në urë.

Të dy bandat kanë zhvilluar një luftë të përgjakshme për vite me radhë dhe vazhdimisht përplasen për kontrollin e rrugëve të trafikut të drogës në SHBA.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco