Gënjeu kur tha se do të lindte 10 fëmijë, gruaja diagnostifikohet me probleme të shëndetit mendor

Gënjeu kur tha se do të lindte 10 fëmijë, gruaja diagnostifikohet me probleme të shëndetit mendor

14:47, 22/06/2021
A+ Aa A-

Para dy javësh, në rrjet qarkulloi lajmi se një grua nga Afrika lindi 10 fëmijë.

Ky ishte një lajm i pazakontë për shumicën e njerëzve, pasi të gjithë u habitën dhe u shprehën se nuk kishin dëgjuar një rast të tillë.

Por, mesa duket e gjithë kjo ka qenë një “lojë” e stisur nga ajo, pasi kurrë nuk ka qenë shatzënë.

Madje, gruaja në fjalë është shtruar në një spital psiatrik pasi ka probleme me shëndetin mendor.

Nga ana tjetër, i dashuri i saj Tebogo Tsotetetsi babai i supozuar i 10 fëmijëve,  tha në një deklaratë që kishte lajmëruar familjen  për lajmin e mirë dhe se të gjithë mezi po i prisnin fëmijët.

Kohë më vonë ai mori nje telefonatë që e njoftoi se gruaja ishte e  shtruar në një spital psikiatrik dhe se kjo nuk ishte e vërtetë.

                                                      

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco