Një fillim i sikletshëm për bisedime të stërgjata

Një fillim i sikletshëm për bisedime të stërgjata

14:50, 16/06/2021
A+ Aa A-

Gjenevë, Zvicër - Ishte shumë e sikletshme në fillim. Të dy liderët, të SHBA dhe të Rusisë, buzëqeshën dhe shtrënguan duart, por shumë të vetëdijshëm që pritej një takim i tensionuar - orë e orë bisedimesh në fakt.

Sigurisht që Presidenti Putin e falënderoi Presidenti amerikan Biden për nismën e thirrjes së këtij samiti. Biden tha vetë se çdo takim ballë për ballë ishte i vlefshëm.

Të dy palët kanë folur për pritshmëritë në këtë samit. Kremlini ka thënë të mos pritet ndonjë përparim historik sepse sipas tyre, marrëdhënia midis dy vendeve është shumë e vështirë në këtë pike, sa për të ndodhur diçka historike këtu.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco