VIDEO/ Dalin pamjet, si u rrëzua teleferiku në Itali, momentet e fundit

VIDEO/ Dalin pamjet, si u rrëzua teleferiku në Itali, momentet e fundit

14:32, 16/06/2021
A+ Aa A-

KUJDES, PAMJE SHQETESUESE/

Kanë dalë pamjet e aksidentit të teleferikut në Mottarone, Itali, i cili u rrëzua në tokë duke shkaktuar vdekjen e 14 personave, ndërsa shpëtoi vetëm 1 fëmijë i vogël.

Video e aksidentit në Mottarone është pjesë e dosjes së hetimit dhe na lejon të sqarojmë dinamikën e saktë të incidentit.

Pamjet janë regjistruar nga një kamera sigurie në një nga kullat e teleferikut.

Për shkak të respektit për viktimat, fytyrat e njerëzve brenda kabinës janë mbuluar.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco