Kush është mikpritësi?

Kush është mikpritësi?

14:23, 16/06/2021
A+ Aa A-

Vetëm sa për t'ju kujtuar se si presim që dita të mbarojë, shkruan BBC, në një lajm të fundit lidhur me takimin e Presidentit amerikan Joe Biden dhe Presidentit rus VVladimir Putin që ka nisur tashmë në Zvicër.

Të dy udhëheqësit tani mendohet të marrin pjesë në një takim në grup të vogël me Ministrin e Jashtëm rus Sergei Lavrov dhe Sekretarin e Shtetit të SHBA Anthony Blinken.

Takimi i nivelit të lartë më pas do të hyjë në sesionin më të gjerë negociues brenda pak më shumë se një ore.

Sipas BBC, agjencia shtetërore ruse e lajmeve RIA kishte një vlerësim interesant të protokollit brenda vilës. Kur Putini mbërriti në Villa La Grange përpara homologut të tij, ai u ul në të djathtë gjatë bisedimeve, thotë ajo. "Në gjuhën e protokollit, kjo do të thotë që nikoqiri i samitit është Rusia."

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco