Itali/ Mbi një mijë të infektuar dhe 63 viktima nga Covid

Itali/ Mbi një mijë të infektuar dhe 63 viktima nga Covid

17:40, 15/06/2021
A+ Aa A-

Gjatë 24 orëve të fundit është vënë re një rritje e lehtë e rasteve të reja me Covid në Itali.

Nga 212 112 testime kanë rezultuar pozitiv me Covid 1 255 raste të reja dhe kanë humbur jetën 63 pacientë.

Ndërkohë vijojnë të jenë në spital në kujdes intensiv 504 pacientë.

Nga fillimi i pandemisë e deri më tani janë konfirmuar të infektuar me Covid 4 247 034 persona mes të cilëve kanë humbur jetën 127 101 qytetarë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco