Lajmi i fundit

Shuplaka e ODIHR: Përdorimi i administratës i dha PS-së një avantazh domethënës

Macron: Me Bidenin, Amerika është rikthyer…

Macron: Me Bidenin, Amerika është rikthyer…

09:26, 13/06/2021
A+ Aa A-

Shtetet e Bashkuara janë rikthyer si një vend udhëheqës e bashkëpunues i botës së lirë, tha presidenti i Francës, Emmanuel Macron, gjatë një takimi me presidentin e SHBA-së, Joe Biden.

“Është shumë mirë të kesh një president të SHBA-së që është pjesë e klubit dhe shumë i gatshëm të bashkëpunojë”, tha Macron.

Ndërsa presidenti Biden tha se e ka thënë edhe më parë që “Amerika është kthyer”.

“Unë mendoj se gjërat po shkojnë mirë”, tha Biden.

Te dy liderët u takuan në kuadër të samitit të G7-ës (shtatë vendet më të pasura të botës), që po mbahet në Britaninë e Madhe.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco