Tronditet Amerika/ Të shtëna me armë zjarri. 13 të plagosur, disa në gjendje të rëndë

Tronditet Amerika/ Të shtëna me armë zjarri. 13 të plagosur, disa në gjendje të rëndë

16:28, 12/06/2021
A+ Aa A-

Të paktën 13 persona mendohet se kanë mbetur të plagosur pas të shtënave me armë zjarri që tronditën mëngjesin e kësaj të shtunës, qendrën e Austin në Teksas.

Njoftimi bëhet i ditur nga zyrtarët e Teksas.

Policia e qarkut Austin-Travis bëri me dije përmes një postimi në Tëitter se dy prej të plagosurve ishin në gjendje kritike për jetën, ndërkohë që 6 të tjerë prej tyre janë dërguar në spital dhe 4 të tjerë për trajtim mjekësor.

Ishte e paqartë se çfarë shkaktoi të shtënat. Policia nuk ka njoftuar ende për ndonjë të dyshuar ose arrestim. Sidoqoftë, ata kanë njoftuar FBI për të ndihmuar në hetimin e ngjarjes.

Nga ana tjetër dyshohet që një bandë të jetë e përfshirë në këtë ngjarje, por motivet janë ende të paqarta.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco