Çmendet moti dhe në Turqi/ Shiu i fortë që ra papritur, përmbyt Stambollin

Çmendet moti dhe në Turqi/ Shiu i fortë që ra papritur, përmbyt Stambollin

14:02, 12/06/2021
A+ Aa A-

Pas Greqisë, moti i keq ka përfshirë dhe Turqinë.

Moti i nxehtë dhe me diell që po vazhdonte gjatë ditës së sotme ne Stambol I ka lënë vendin shiut të rrëmbyeshëm.

Ndërsa kishte ulje të temperaturave, shumë qytete të Turqisë u përfshinë nga stuhitë e shiut.

Të kapur të papërgatitur për shiun, qytetarët u strehuan nën tendë dhe stacione autobusi.

Shiu i madh gjithashtu ndikoi negativisht në trafik. 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco