Glyka Nera: Dëshmia e pilotit 32-vjeçar është tronditëse - Çfarë tha ai për natën dramatike

Glyka Nera: Dëshmia e pilotit 32-vjeçar është tronditëse - Çfarë tha ai për natën dramatike

08:31, 09/06/2021
A+ Aa A-

Mediat greke kanë publikuar dëshminë e plotë të bashkëshorti të Carolinës, vrasja e të cilës ka tronditur Greqinë, ndërsa ende nuk ka një autor të këtij krimi.

Momentet e makthit që jetoi piloti 32 vjeçar janë tronditëse, momente që do të gdhendet përgjithmonë në kujtesën e tij shkruajnë mediat greke.

Në dëshminë e tij 32 vjeçari i referohet momentit kur kuptoi se Caroline kishte vdekur.

Piloti 32 vjeçar përshkroi me hollësi atë që ndodhi që nga momenti kur grabitësit hynë në shtëpi deri në fundin tragjik, kur zbuloi se Caroline, ishte e vdekur.

Një pjesë e dëshmisë së pilotit u transmetua në buletinin kryesor të lajmeve të ALPHA. 

Përshkrimi i tij është tronditës.

‘Ne duhet të kemi fjetur midis orës 01:15 dhe 01:30. U zgjova kur dëgjova një kërcitje nga doreza e derës. Nuk e kuptova se sa ishte ora. Kur hapa sytë, pashë tre burra që hynë në dhomë. Ai m’u afrua me pistoletë dhe para se të më thoshte ndonjë gjë, unë i thashë: “Në dhomën e ndenjes ka 10,000 euro. Ju lutemi mos na shqetësoni “.

Pastaj ai tundi Caroline që të zgjodhej. Sapo pa grabitësit ajo filloi të bërtistë. Autori i dytë me pistoletë argjendi e sulmoi atë.

'Burri i shkurtër shkoi te gruaja ime, e ktheu fytyrën poshtë me një dorezë të mprehtë dhe ia ktheu kokën drejt dyshekut ose jastëkut”.

“Sapo shkova të reagoja, ai futi pistoletën në anën e djathtë të qafës së Caroline, pastaj më hodhi në dysheme” është shprehur piloti.

Autorët flisnin mirë greqisht, por në një moment ata folën në një gjuhë që i kujtonte atë bullgarisht ose shqipen.

“ Për shkak se më kishin lidhur gojën, në një moment e humba vetëdijen plotësisht. Kur u zgjova nuk dëgjova asgjë. Nuk e dija sa kohë kishte kaluar, nuk mund ta kuptoja nëse ishte agim apo jo ”

Njërin nga autorët më i shkurtëri, piloti arriti t’ia shihte fytyrën gjë të cilën ai nuk e vuri re:

''Ai ka buzë të plota dhe hundë të mprehtë, fytyrë të rrumbullakët dhe të parruar, të zbehtë (jo si e imja që jam biond) dhe sy intensiv. E kuptova që ai është mbi 35 vjeç. Ishte rreth 1.70 metra''. 

32-vjeçari gjithashtu i referohet momentit kur e kuptoi që Caroline kishte vdekur:

" Kur u ngrita, pashë gruan time të ulur në shtrat, pa lëvizur. Duart e saj ishin të lidhura pas shpinës me disa rroba dhe vajza jonë ishte pranë saj zgjuar, por ajo nuk po qante. Unë përqafova gruan time dhe vajzën tonë duke qarë dhe pastaj polici më tha "aja ka vdekur, përpiquni të qetësoheni. Unë isha i shokuar, përqafova vajzën time dhe zbrita poshtë ".

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco