Vrasja e 20-vjeçares në Greqi/ Merret vendimi për gjeorgjianin

Vrasja e 20-vjeçares në Greqi/ Merret vendimi për gjeorgjianin

17:16, 18/05/2021
A+ Aa A-

Urdhër arresti u lëshua nga hetuesi i 11-të për grabitje seriale dhe dëmtime trupore kundër gjeorgjianit, i cili po hetohet për përfshirje në krimin e Glyka Nera.

Tashmë ai pritet të dërgohet në gjykatat e ish-Shkollës së Gardës dhe pasi të ekzekutohet urdhri, ai do të dalë para hetuesit për të kërkuar falje.

Gjeorgjiani mohon çdo përfshirje në grabitje dhe në vrasjen e 20-vjeçares Caroline.

"Unë nuk kam asnjë lidhje me vrasjen në Glyka Nera", tha ai.

Kjo pretendohet nga gjeorgjiani, i cili u arrestua në kufirin e Evros ndërsa po përpiqej të largohej nga Greqia me dokumente të falsifikuara.

I arrestuari po hetohet për pjesëmarrje në grabitje pas vrasjes së 20-vjeçares Caroline, e cila u krye ndërsa ai ishte pranë foshnjës së saj, brenda shtëpisë së saj, në Glyka Nera.

36-vjeçari, i cili u transferua nga Evros në Drejtorinë e Përgjithshme të Policisë të Atikës të hënën dhe po merret në pyetje nga oficerët e policisë të Departamentit të Vrasjeve, por edhe të Departamentit të Vjedhjeve, pretendon se nuk ka ide për tre kriminelët dhe vrasjen e 20-vjeçares, Caroline.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco