Itali/ Mbi 3 mijë raste dhe 140 viktima nga Covid

Itali/ Mbi 3 mijë raste dhe 140 viktima nga Covid

18:39, 17/05/2021
A+ Aa A-

Në Itali janë regjistruar 3,455 raste të reja me koronavirus nga 118,924 testime të kryera në 24 orët e fundit.

Shkalla e pozitivitetit qëndroi në 2.9%, pak më shumë se 2.8% të dielën.

Sipas të dhënave nga Ministria e Shëndetësisë në  orët e fundit ka pasur 140 vdekje. Numri në total i viktimave që nga fillimi i pandemisë ka shkuar në 124,296. Të shëruarit sot ishin 9,305. Njësitë e kujdesit intensiv u ulën me 25, ndërsa shtrimet në spital në pavijonet e tjera Covid janë 110 më pak.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco