Lajmi i fundit

LISTA/ Sekuestrohen miliona euro prona në Vlorë

Covid ishte pjesë e planit/ SHBA: Kina po përgatit Luftën e Tretë Botërore me armë biologjike

Covid ishte pjesë e planit/ SHBA: Kina po përgatit Luftën e Tretë Botërore me armë biologjike

19:20, 08/05/2021
A+ Aa A-

Shkencëtarët kinezë janë përgatitur për një Luftë të Tretë Botërore me armë biologjike dhe gjenetike, përfshirë koronavirusin për gjashtë vitet e fundit, sipas një dokumenti të marrë nga hetuesit amerikanë.

Dokumenti bombë, i aksesuar nga Departamenti i Shtetit i SHBA, këmbëngul se ata do të jenë 'arma thelbësore për fitoren' në një konflikt të tillë, madje duke përshkruar kushtet e përsosura për të lëshuar një armë bio dhe duke dokumentuar ndikimin që do të kishte në "sistemin mjekësor të armikut".

Kjo dëshmi e fundit se Pekini konsideroi potencialin ushtarak të COVID që në fillim të vitit 2015 ka ngritur gjithashtu frikë të re se virusi mund të ketë dalë nga një laborator kinez.

Dosja nga shkencëtarët e Ushtrisë Çlirimtare të Popullit dhe zyrtarë shëndetësorë, detajet e së cilës u raportuan në The Australian, ekzaminoi manipulimin e sëmundjeve për të bërë armë që nuk ishte parë kurrë më parë.

Shifrat e lartë të qeverisë thonë se kjo 'ngre shqetësime të mëdha' për synimet e atyre që janë pranë Presidentit kinez Xi Jinping mes frikës në rritje për mungesën e mbikqyrjes së vendit mbi aktivitetin në laboratorë.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Daj Jaku08/05/2021 23:29

A ka mbetur akoma ndonjë budalla ose komunist qoftë (sinonime) që të besojë në pafajësinë e Kinës në këtë pandemi kriminale që doli “rastësisht” në një treg në Wuhan nga një lakuriq nate që fluturoi 2000 km për të lëshuar një virus disa metra larg laboratorit të eksperimentimit, prodhimit e manipulimit të virusrve dhe armëve bakteorologjike? Këtë mund ta besojë veç një i rrjedhur nga trutë (alzaimer) si Bideja. Ja shitët bythën Kinës për të shfrytëzuar skllevërit kinezë për çapin e bukës, duke rritur fitimet tuaja marramendëse. Tani bëjini elozhe se nuk ju a ka më frikën. Duroni dhëmbjet e bythës sa herë ti teket Kinës t’ju a hipë. Kina prodhon ndotje kolosale më shumë se ss të gjitha vendet e tjerë të industrializuar të marra së bashku por askush nuk proteston. Ju a ka hipur Kina keq fare.

...08/05/2021 22:07

Jua ka thene Trump me kohe, por ju kishit mendjen te merreshit me petinaturen e tij

Shto koment

Denonco