COVID-19/ Rekord viktimash në Indi

COVID-19/ Rekord viktimash në Indi

07:55, 06/05/2021
A+ Aa A-

India po përjeton një prej valëve më vdekjeprurëse të koronavirusit dhe për më të tepër do të duhet të përballet dhe me valë të reja ku ndërkohë në vend mungon oksigjeni, thanë zyrtarët të mërkurën.

Sipas të dhënave zyrtare të publikuara të autoritetet lokali në 24 orët e fundit India ka regjistruar kulmin e ri, me rreth 4 mijë viktima dhe 412 mijë raste të reja me Covid.

Ndërkohë numri total i  viktimave ka arritur në 230, 168 dhe 21, 1 milion infektime që fillimi i nga pandemisë.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco