Pandemia/ Rreth 3 mijë viktima nga Covid në 24 orët e fundit në Brazil

Pandemia/ Rreth 3 mijë viktima nga Covid në 24 orët e fundit në Brazil

08:29, 05/05/2021
A+ Aa A-

Sistemi shëndetësor në Brazil ndodhet në gjendje të vështirë, ndërsa numri i rasteve dhe i viktimave nga koronavirusi vijon të jetë i lartë.

Vetëm në 24 orët e fundit Brazili ka regjistruar 2,966 viktima nga Covid-19.

Autoritetet shëndetësore bëjnë me dije se gjithashtu janë shënuar 77, 359 raste të reja me koronavirus.

Ndërkohë sipas Ministrisë së Shëndetësisë, Amerika e Jugut regjistroi 411,588 viktima dhe 14, 86 milion të prekur me Covid-19, që nga fillimi i pandemisë .

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco