Vodhën mish në një supermarket, vriten brutalisht dy të rinj brazilianë

Vodhën mish në një supermarket, vriten brutalisht dy të rinj brazilianë

10:56, 04/05/2021
A+ Aa A-

Policia braziliane po heton  vrasjen e dy të rinjve me ngjyrë që dyshohet se iu dorëzuan shitësve të drogës nga rojet e sigurisë në një supermarket për vjedhjen e mishit.

Bruno Barros, 29 vjeç dhe nipi 19-vjeçar i Janit thuhet se u vranë “për vjedhje të pohuar të ushqimit. “Sipas familjes së tyre, rojet e sigurisë ua dorëzuan trafikantëve të drogës,” tha në një deklaratë Sekretariati Shtetëror Bahia për të Drejtat e Njeriut.

Sipas të afërmve të viktimave në mediat lokale, Bruno i dërgoi mesazhe një shoqeje, duke i kërkuar asaj të merrte hua 700 rea (rreth 107 euro) për të kthyer paketat e mishit që ai dyshohet se vodhi dhe për të parandaluar që rojet e sigurisë t’i dorëzonin te trafikantët e drogës.

Trupat e tyre u gjetën në një lagje tjetër në El Salvador, me shenja torturash dhe plagë plumbash.

Policia tha se ata analizuan pamjet e kamerave të sigurisë dhe morën dëshmi nga punonjësit e supermarketit, të afërmit e viktimave dhe dëshmitarë të tjerë.

Sidoqoftë, versioni familjar se të rinjtë u ishin dorëzuar shitësve të drogës nga rojet e sigurisë nuk është konfirmuar ende nga hetuesit.

Zinxhiri i supermarketeve Atakadao Atakarejo siguroi se po bashkëpunon plotësisht me hetuesit e policies dhe shprehu solidaritetin e saj me viktimat.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco