Itali/ Mbi 16 mijë raste të reja dhe 360 viktima nga Covid-19

Itali/ Mbi 16 mijë raste të reja dhe 360 viktima nga Covid-19

18:19, 22/04/2021
A+ Aa A-

Në Itali janë zhvilluar 364 804 teste gjatë 24 orëve të fundit, mes të cilëve kanë rezultuar pozitiv me Covid 16 232 raste të reja.

Gjithashtu sipas raportit të autoriteteve shëndetësore kanë humbur jetën edhe 360 persona.

Ndërkohë betejën me Covid në Itali e kanë fituar 19 125 qytetarë duke e çuar në 3,330,392 numrin e qytetarëve që janë shëruar në Itali.

Ndërkohë nga fillimi i pandemisë e deri më tani numri i përgjithshëm i të infektuarve me Covid ka shkuar në 3,920,945 mes të cilëve 118,357 kanë humbur jetën.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco