Njihuni me parfumieren që ndihmon të mbijetuarit e COVID të rimarrin ndjesinë e nuhatjes

Njihuni me parfumieren që ndihmon të mbijetuarit e COVID të rimarrin ndjesinë e nuhatjes

12:41, 22/04/2021
A+ Aa A-

Gjatë pandemisë së COVID-19 vitin e kaluar, ekspertja e aromave Sue Phillips pa biznesin e saj të binte.

 Ajo zakonisht do t'i kalonte ditët e saj duke krijuar aroma për kompani të mëdha si Tiffany & Co. dhe Lancôme, ose personalisht me klientët në dyqanin e saj në NeW York City.

Në muajin e fundit ajo gjeti një mënyrë të re për të ndihmuar, duke përdorur aftësitë e saj në botën e parfumeve për të ndihmuar të mbijetuarit e COVID-19 që ende nuk kanë ndjenjën e nuhatjes, dhe ta gjejnë atë përsëri.

Gjithçka filloi pasi një mik dërgoi Lyss Stern, një i mbijetuar nga COVID-19, në dyqanin e Phillips.

Stern kishte humbur nuhatjen e saj në Mars të vitit 2020 dhe po luftonte pa të më shumë se një vit më vonë.

"Unë i thashë asaj," Shiko, unë nuk jam mjeke dhe nuk jam kimiste, por di fuqitë e jashtëzakonshme të aromës "," thotë Phillips për PEOPLE.

'Kur njerëzit nuk mund të nuhasin dhe nuk mund të shijojnë, ata nuk mund të shijojnë ushqimin e tyre dhe ata nuk duan të shoqërohen. Rezultati  është që njerëzit të tërhiqen nga shoqëria," thotë ajo. 

"Fakti që unë jam në gjendje t'i ndihmoj ata të rizbulojnë nuhatjen e tyre dhe t'i kthehen gëzimit të gjërave është një gëzim i tillë. Unë jam aq e lumtur sa kam qenë në gjendje të ndihmoj njerëzit."

Image

Image

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco