Rriten infeksionet në Itali/ Konfirmohen 316 viktima nga Covid-19

Rriten infeksionet në Itali/ Konfirmohen 316 viktima nga Covid-19

18:35, 19/04/2021
A+ Aa A-

Gjatë 24 orëve të fundit është shënuar një ulje e numrit të të infektuarve me Covid në Itali.

Sipas raportit të fundit nga 146.728 testime janë konfirmuar të infektuarit me Covid 8 864 raste të reja dhe kanë humbur jetën 316 persona.

Gjithashtu në orët e fundit janë shëruar nga Covid 19 669 persona.

Nga fillimi i pandemisë e deri më tani numri i përgjithshëm i të infektuarve  ka shkuar në 3,878,994 të infektuar mes të cilëve kanë humbur jetën 117,243 persona.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco