Sllovakia fillon rihapjen e ekonomisë me parukeritë, pishinat, kishat, bibliotekat

Sllovakia fillon rihapjen e ekonomisë me parukeritë, pishinat, kishat, bibliotekat

12:55, 19/04/2021
A+ Aa A-

Sllovakia ka filluar rihapjen e pjesëve të ekonomisë së saj, me parukeritë, pishinat dhe kopshtet zoologjike midis atyre që mirëpresin klientët e tyre të parë në muaj të hënën.

Duke dalë nga vala e tij më e keqe e pandemisë, kombi me 5,5 milionw banorë gjithashtu hapi kishat, bibliotekat dhe disa dyqane, megjithëse ngrënia në ambiente të mbyllura mbetet e ndaluar.

Testet negative Covid-19 kërkohen për të hyrë në ndërtesa, përfshirë dyqanet dhe kishat.

Sllovakëve gjithashtu u lejohet tani të bëjnë udhëtime në natyrë larg lagjeve të tyre.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco