Lajmi i fundit

Bilanci ditor i Covid/ 50 raste të reja, 4 humbje jete në 24 orët e fundit

Anija greke ngec në karantinë në Kretë, pas infektimeve dhe vdekjes së marinarit nga Covid

Anija greke ngec në karantinë në Kretë, pas infektimeve dhe vdekjes së marinarit nga Covid

12:37, 19/04/2021
A+ Aa A-

Një anije greke mallrash që po lundronte nga Egjipti është karantinuar në Kretë pasi një marinar u gjet i vdekur dhe 10 të tjerë dolën pozitivë për koronavirus.

AFP raporton se Heroic arriti në Kretën jugore nga Porti Said i Egjiptit të dielën.

"Një marinar u gjet i vdekur në kabinën e tij nga kapiteni ... dhe një nga mekanikët e infektuar nga Covid-19 është shtruar në spital në Rodos," tha një zyrtar i rojes bregdetare.

Nëntë të tjerë dolën pozitivë për koronavirus. Ekuipazhi përbëhet nga 13 filipinas dhe tetë grekë. Anija mbante ngarkesa për në Kolumbi.

Greqia, vend i 11 milionë njerëzve, ka dëshmuar dhjetëra vdekje nga koronavirusi çdo ditë në javët e fundit dhe mbi 1,500 infeksione çdo ditë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco