Lajmi i fundit

EMRI/ Kush është 45-vjeçari që humbi jetën pas aksidentit me motor, i dënuar për vrasje e trafik droge

FOTO/ Tapë dhe gjysmë të zhveshur, të rinjtë britanikë festojne ne fundjavë

FOTO/ Tapë dhe gjysmë të zhveshur, të rinjtë britanikë festojne ne fundjavë

10:29, 18/04/2021
A+ Aa A-

Me lehtësimin e masave kufizuese, të rinjtë britanikë kanë filluar rutinën e tyre të fundjavave, festat e “shthurura”.

Ata janë parë të shumtë në numër në rrugët e Britanisë, e nuk i kanë lënë mënjanë trazirat. Disa shihen që e kanë tepruar me alkoolin dhe kanë nisur trazirat në rrugë. E për disa të tjerë, janë parë më të qetë.

Në raste të caktuara, mediat britanike shkruajnë se është dashur ndërhyrja në polici, e jo në pak raste, disa prej tyre janë shoqëruar në komisariat.

Kujtojmë se Britania e Madhe, ka lehtësuar masat e vendosura nga COVID-19, e një nga masat, ka qenë hapja e bareve dhe restoranteve.

E siç duket, të rinjtë kanë shfrytëzuar në maksimum këtë mundësi.

Fotot:

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco