VIDEO/ Zyrtares daneze i bie të fikët, kur po fliste për vaksinën AstraZeneca

VIDEO/ Zyrtares daneze i bie të fikët, kur po fliste për vaksinën AstraZeneca

17:44, 14/04/2021
A+ Aa A-

Danimarka është bërë një ndër vendet e para të Europës që ka pezulluar përgjithmonë përdorimin e vaksinës së kompanisë anglo-suedeze, Astrazenica.

Vendimi erdhi pas raporteve gjithnjë e në rritje të rasteve të trompozës tek personat që u injektuan me medikamentin anti-Covid.

Gjatë konferencës për shtyp, teksa ministri danez po shpaloste planet që do të ndërmerren në të ardhmen nga qeveria për vaksinën AstraZeneca, ndodhi e papritura. Zyrtares së Lartë të Shëndetësisë i ranë të fikët duke shqetësuar jo pak personat e pranishëm në konferencë.

Sipas autoriteteve, zyrtarja u përmend pak çaste më vonë dhe është dërguar në spital për kontrolle të mëtejshme.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco