Bitcoin arrin në shifra marramendëse, shkëmbehet me 63 mijë dollar

Bitcoin arrin në shifra marramendëse, shkëmbehet me 63 mijë dollar

17:21, 14/04/2021
A+ Aa A-

Rekordi i ri që ka arritur kriptomonedha Bitcoin këtë të mërkurë është mbi 63 mijë dollar.

Rritja solli një interes të madh për Bitcoin dhe për kriptomonedha të tjera.

Pavarësisht interest të lartë për të investuar në kriptomonedhë, ky treg mbetet ende skpekulativ.

Për këtë arsye ekspertët thonë se shumëkush që hyn në këtë treg duhet të jetë i pregatitur që të humbë të gjithë investimin.

Ndonëse Bitcoin ekziston që prej vitit 2008, shumë ekspertë dhe investitorë mendojnë se kriptomonedha është një flluskë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco