Homoseksualiteti dënohet me vdekje në Arabinë Saudite/ Këngëtari shfaqet me skena të nxehta mes të njëjtës gjini

Homoseksualiteti dënohet me vdekje në Arabinë Saudite/ Këngëtari shfaqet me skena të nxehta mes të njëjtës gjini

16:53, 14/04/2021
A+ Aa A-

Montero dhe Lil Nas X, kanë publikuar një këngë të quajtur “Call me by your name”, e cila është kthyer në hitin numër 1 në Arabinë Saudite dhe ka të bëjë me marrëdhëniet seksuale të të njëjtës gjini.

Në Arabinë Saudite homoseksualiteti dënohet me vdekje, por e çuditshme është që në listën e Spotify në Arabinë Saudite, kënga e reperit kryeson listën për disa ditë radhazi.

Kjo nuk është hera e parë që reperi deklaron hapur simpatinë dhe adhurimin që ka për djallin. Më parë ai nxorri në shitje atletet e tij Nike me gjak njeriu.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco