Mbi 40 milionë persona në Britani janë vaksinuar kundër COVID-19

Mbi 40 milionë persona në Britani janë vaksinuar kundër COVID-19

19:21, 11/04/2021
A+ Aa A-

Mbretëria e Bashkuar shpërndau edhe 586 mijë e 339 vaksina kundër COVID-19, duke e çuar numrin e përgjithshëm në rreth 40 milionë të vaksinuar.

Deri tani 32.12 milionë britanikë kanë marrë dozën e parë të vaksinës ndërsa 7.47 milionë njerëz kanë marr edhe dozëne dytë të vaksinës – kështu duke e vendosur shkuar në rrugën e duhur për të filluar rihapjen e ekonomisë në Mbretërinë e Bashkuar, shkruan Reuters.

Kujtojmë se Mbretëria e Bashkuar ka 4 milionë e 369 mijë e 775 të infektuar, 127 mijë e 87 viktima dhe 3 milionë e 972 mijë e 29 pacientë të shëruar.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco