Infermierët brazilianë gjejnë zgjidhjen që pacientët e tyre me Covid-19 të mos ndjehen vetëm

Infermierët brazilianë gjejnë zgjidhjen që pacientët e tyre me Covid-19 të mos ndjehen vetëm

14:21, 08/04/2021
A+ Aa A-

Disa infermierë brazilianë patën një ide për t 'u dhënë rehati dhe ngrohtësi pacientëve të izoluar në spital për shkak të Covid-19.

Dy doreza plastike të lidhura dhe plot me ujë të nxehtë, ata i vendosën në mbështjellje të dorës së tyre për të stimuluar kontaktet njerëzore të pamundura për shkak të izolimit në mjediset.

"E bëra këtë dorezë nga uji i nxehtë, ka shkruar infermierja braziliane Lidiane Melo në Facebook ,për të përmirësuar perfuzionin e pacientëve të mi dhe për të parë një përmirësim. Shpresoj gjithashtu që pacienti të ndjehet sikur dikush po i mban dorën ".

Image

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco