FOTO/ Ndodhi: Vjehrra zbulon ditën e dasmës se nusja ishte vajza e humbur para 20 vjetësh!

FOTO/ Ndodhi: Vjehrra zbulon ditën e dasmës se nusja ishte vajza e humbur para 20 vjetësh!

06:53, 08/04/2021
A+ Aa A-

Ajo që mund të duket sikur është skenë e ndonjë filmi, por një ceremoni martese në Kinë mori një kthesë dramatike kur nusja doli se ishte vajza e humbur prej kohësh e familjes! Tani, imazhet nga ceremonia e dasmës kur nusja u bashkua me familjen e saj po bëhen virale.

Në një martesë më 31 mars 2021 në Suzhou, në provincën bregdetare kineze të Jiangsu, vjehrra, gruaja e moshuar në dasmë dalloi një shenjë që nga lindja tek nusja e saj para ceremonisë. Ajo shenjë i ngjante asaj që kishte pasur dikur një fëmijë i saj para se t’i humbte dy dekada më parë.

Vjehrra mlodhi guximin të pyeste prindërit e nuses nëse vajza e tyre ishte birësuar, në mënyrë që të gjente të vërtetën.

Meqenëse ishte një sekret i ruajtur mirë, familja e vajzës u befasua. Kjo bëri që vjehrra të  shpjegohej në lidhje me shenjat identike që në lindje.

Familja e pranoi faktin dhe tha se vajza ishte shpëtuar nga ata që u bënë prindërit e saj birësues, pasi e gjetën rreth 20 vjet më parë buzë rrugës, njoftoi Oriental Daily.

Pasi mori një përgjigje pohuese nga krushqit, vjehrra mori dorën e nuses së saj dhe e shikoi atë me kujdes, duke konfirmuar se nusja ishte vajza që i kishte humbur në të kaluarën.

Më në fund, pasi dëgjoi shpjegimet edhe nga prindërit e saj, nusja e përqafoi fort vjehrrën dhe qau nga gëzimi.

Fotot e nuses me fustanin e saj të dasmës, duke qarë dhe përqafuar nënën e saj kanë ngritur stuhi në mediat sociale kineze.

Të ftuarit mbetën të kënaqur që nënë-bijë u bashkuan përsëri pasi u ndanë për kaq shumë vite.

Në rast se po mendoni nëse martesa u ndërpre, historia pati edhe një fund të lumtur.

Sidoqoftë, ashtu si të dy palët ishin zhytur në gëzimin e njohjes së njëra-tjetrës, nusja u shqetësua se do të martohej me vëllain e saj të madh, por vjehrra zbuloi se djalin e kishte birësuar pasi e bija i humbi, pra nuk ishte lindur prej saj, gjë që e bëri nusen të ndihej e lehtësuar.

Të ftuarit që erdhën në dasmë dëgjuan për këtë dhe i dërguan urimet e tyre më të mira çiftit dhe nënës e vajzës.

Kështu që, në fund të fundit, dasma ndodhi pasi ajo ishte shumë e lumtur pasi nusja e saj doli të ishte vajza e saj. /ar.sh/SYRI.NET

ImageImage

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco