Video virale/  Erdogan lë Ursula von der Leyen në këmbë

Video virale/ Erdogan lë Ursula von der Leyen në këmbë

09:01, 07/04/2021
A+ Aa A-

 Presidentja e Komisionit Evropian Ursula von der Leyen dhe Presidenti i Këshillit Evropian Charles Michel vizituan Turqinë dhe biseduan me Rexhep Tajip Erdogan për çështje të tilla si emigracioni dhe veprimet e njëanshme të Turqisë kundër Greqisë dhe Qipros.

Por kur po bëheshin përgatitjet për deklaratat e përbashkëta që do të bëheshin në Pallatin Presidencial, Ursula von der Leyen u vendos në një pozicion të vwshtirë.

 Siç mund të shihet në video, Michelle dhe Erdogan ishin ulur në të dy kolltukët në dhomë, por Von der Layen mbeti duke i shikuar e tronditur kur kuptoi se nuk kishte karrige për të.

MĂ« nĂ« fund, Presidentja e Komisionit Evropian u ul nĂ« njĂ« divan pĂ«rballĂ« Ministrit tĂ« JashtĂ«m turk MevlĂŒt ÇavuƟoÎłlu.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco