Tsunami i Japonisë në mars 2011: Atëherë dhe sot - në fotografi

Tsunami i Japonisë në mars 2011: Atëherë dhe sot - në fotografi

09:54, 10/03/2021
A+ Aa A-

Dhjetë vjet më pare, më 11 mars 2011, një nga tërmetet më të fuqishëm të regjistruar shkaktoi një tsunami shkatërrimtar në Japoni, duke vrarë më shumë se 18,000 njerëz dhe shkaktuar shkrirje katastrofike në uzinën bërthamore Fukushima Daiichi.

 Fotografitë e marra këto ditë tregojnë shkallën e shkatërrimit dhe përmasat e e mëdha të një pune për rindërtimin e vendit.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

 

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco