Itali/ Rriten infektimet, konfirmohen 347 viktima nga Covid

Itali/ Rriten infektimet, konfirmohen 347 viktima nga Covid

18:45, 03/03/2021
A+ Aa A-

Gjatë 24 orëve të fundit kanë humbur jetë 347 pacientë me Covid-19 në Itali.

Ministria e Shëndetësisë bëri me dije se nga 358,884 teste të realizuara, 20,884 pacientë kanë rezultuar pozitivë.

Që nga fillimi i pandemisë janë shënuar 2,976,274  të prekur.

Ndërsa rajoni numrin më të lartë të infektimeve me Covid është Lambordia (4,590), ndjekur nga Campania (2,635), Emilia-Romagnia (2,456) dhe Piemonte me (1,537) të prekur.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco